Jeszcze bardziej nieformalne forum WSE
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Jeszcze bardziej nieformalne forum WSE

Nieoficjalne forum studentów Wyzszej Szkoly Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 LS-? jak to jest?

Go down 
+9
OlaKa
magda
chlodek
shamharoth
hobbi
Kasiam
natalka
lolejek
izia
13 posters
AutorWiadomość
izia




Liczba postów : 1
Registration date : 03/06/2007

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitimeNie Cze 03, 2007 4:21 pm

Witam, mam zamiar w tym roku zlożyć papiery na LS. Jednak mam kilka pytań dotyczących tego kierunku.
Czy może mi ktoś napisać jaki jest poziom nauki. Ile jest godzin języka angielskiego a ile tego drugiego. Jak to jest dokładniej z tym językiem dodatkowym. I ile jest osób w grupach. No i właściwie czy jesteście zadowoleni ze wyboru uczelni.
Z góry wielkie dzięki. Very Happy
Powrót do góry Go down
lolejek

lolejek


Liczba postów : 9
Age : 37
Registration date : 08/05/2007

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Re: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitimeWto Cze 05, 2007 8:12 pm

czesc Smile

koncze pierwszy rok LS i osobiscie bardzo mi sie podoba Smile poziom jest wysoki, na nude na pewno nikt nie narzeka Wink samego angielskiego praktycznego jest 6 razy po 1.5h podzielone na czesci (reading&writing, gramatyka, listening&speaking, fonetyka) a drugiego jezyka 3 razy (pisanie i czytanie, słuchanie i mówienie i gramatyka). Początkowy poziom drugiego jezyka nie ma tego podziału tylko ogólnie wszystko.

Jesli chodzi o grupy to maksymalnie 15 osób.
Ogółem - kierunek bardzo interesujący ale i wymagający Wink

pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry Go down
natalka

natalka


Liczba postów : 1
Age : 37
Registration date : 12/06/2007

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Re: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitimeCzw Cze 14, 2007 9:48 pm

Witam Very Happy
w pełni podzielam opinię Lolejka Very Happy to jest bardzo ciekawy a zarazem wymygający kierunek, ale naprawde warto spróbować....

pozdrawiam Smile
Powrót do góry Go down
Kasiam

Kasiam


Liczba postów : 3
Registration date : 04/07/2007

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Re: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitimePon Lip 09, 2007 8:55 pm

Czesc:) Ja już złożyłam papiery na LS i teraz trzeba tylko czekać na wyniki... Mam takie pytanie: jak było w tamtym roku? Ciężko było się dostać na lingwistykę? Aha i jaka atmosfera ogólnie panuje na WSE? Bo jak składałam papiery to praktycznie nikogo nie zastałam... Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry Go down
hobbi

hobbi


Liczba postów : 28
Registration date : 15/05/2007

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Re: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitimeSro Lip 11, 2007 10:48 pm

Nie jestem z Lingwistyki,ale WSE się dzieli na tych z lingwistyki i socjologie i stosunki jako druga grupa.Dlaczego?Ponieważ stosunki i socjologia maja częściej razem zajęcia i idą troszkę(no,nawet nie troszkę) innym rytmem nauczania niż lingwistyka.Poza tym większość zajęć Lingwistyka ma na Wróblewskiego zaś socjologia i stosunki na Westerplatte.Ale żadnych wrogich nastrojów nie ma,chyba,że po prostu starcia charakterów pomiędzy poszczególnymi jednostkami. Pozdrawiam i powodzenia
Powrót do góry Go down
shamharoth

shamharoth


Liczba postów : 22
Age : 38
Registration date : 17/05/2007

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Re: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitimeCzw Lip 12, 2007 12:41 am

@ Kasiam - jako jeden z nielicznych którzy dotrwali do trzeciego roku LS ;-) mogę Ci chyba powiedzieć, że jest super o ile nie boisz się sporej ilości materiału do nauczenia, systematyczności, self access'ów etc. Łatwo nie jest ale wszystko da się zrobić. Zazwyczaj pierwszy rok jest najcięższy ale już z tego co wiemy, to np obecny drugi rok ma lżej niż my mieliśmy...głowa do góry Wink

Co do spotykania osób na uczelni - składaliście papiery w momencie kiedy my byliśmy już po sesji stąd te pustki. Mnie się udało jeszcze pewnego dnia idąc po wpis zobaczyć dwie niewiasty zmierzające do pokoju gdzie sie przeprowadza rekrutacje, wiec może to nawet byłaś Ty Wink

Tak czy siak - sugeruję poodpoczywać sobie w te wakacje i od października witamy w szeregach "pokręconych filologów" (za Dr Czesakiem Very Happy)
Powrót do góry Go down
Kasiam

Kasiam


Liczba postów : 3
Registration date : 04/07/2007

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Re: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitimeCzw Lip 12, 2007 10:39 pm

No to mnie przestraszyliście..! Wiem, że łatwo nie będzie, ale mam nadzieję, że przetrwam - jeżeli oczywiście dostane sięWink Tylko zastanawiam się czy nie będzie lepiej jak już zaczne się przygotowywać Embarassed

Nie wydaje mi się, żebym to była ja ponieważ byłam z dwoma koleżankami Razz a szkoda, że nikogo nie widziałam bo jestem ciekawa tych studentek i studentów WSE:)


B. dziękuje za info:) !!
Powrót do góry Go down
hobbi

hobbi


Liczba postów : 28
Registration date : 15/05/2007

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Re: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitimePią Lip 13, 2007 10:17 pm

Opis studenta i studentki WSE:
2 nogi
2 ręce
plus dodatki adekwatne do płci
twarz: nos, oczy,uszy,policzki etc...
itp...itd...
no...niestety...nic nadzwyczajnego Razz
Powrót do góry Go down
shamharoth

shamharoth


Liczba postów : 22
Age : 38
Registration date : 17/05/2007

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Re: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitimePią Lip 13, 2007 10:23 pm

Liczy się wnętrze Wink
Powrót do góry Go down
Kasiam

Kasiam


Liczba postów : 3
Registration date : 04/07/2007

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Re: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitimePią Lip 13, 2007 10:46 pm

hobbi - całkiem obrazowo przedstawione Razz !!
Tak sobie mniej więcej studentów i studentki wyborażałam Wink
Powrót do góry Go down
shamharoth

shamharoth


Liczba postów : 22
Age : 38
Registration date : 17/05/2007

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Re: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitimeNie Lip 15, 2007 12:16 am

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli czego miałoby być mniej a czego więcej Smile
Powrót do góry Go down
chlodek




Liczba postów : 1
Registration date : 03/03/2009

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Re: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitimeWto Mar 03, 2009 7:46 pm

czy to forum obecnie funkcjonuje? jesli tak, ciekaw jestem jak ciezko sie dostac na te lingiwstyke, jestem tegorocznym maturzysta;)
Powrót do góry Go down
magda




Liczba postów : 1
Registration date : 28/08/2009

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Re: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitimePią Sie 28, 2009 4:53 pm

cześćSmile ja również chciałabym wiedziec czy to forum funkcjonuje. Dostalam sie na lingwistykę stosowana na wse i szukam ludzi którzy też tam idą. jakby się ktoś znalazł to piszcie tu albo na gg 1454921. pozdrawiam.
Powrót do góry Go down
OlaKa




Liczba postów : 2
Registration date : 11/06/2010

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Prośba o informacje   LS-? jak to jest? Icon_minitimePią Cze 11, 2010 2:37 pm

Mam ogromną prośbę do tych, którzy studiują lingwistykę na WSE. Rok temu starałam się w konkursie o indeks ale nie wyszło, poszłam na UŚ na języki stosowane ale niestety bardzo się zawiodłam i mam zamiar przenieść się na WSE na drugi rok. Pomyślałam też że spróbuję jeszcze raz z konkursem i jak narazie jest całkiem dobrze, jestem po drugim etapie i czekam na jego wyniki. Wiem że warunkiem utrzymania indeksu jest średnia 4,25 i 60 pkt za aktywność i teraz pytanie, czy jest to w ogóle osiągalne? Ja po roku studiowania wiem jaki to jest kierunek, jest bardzo ciężko i czasami mimo wielkiej nauki nie daje sie z tym wszystkim rady dlatego proszę o szczerą odpowiedźSmile
Powrót do góry Go down
coti00




Liczba postów : 1
Registration date : 19/08/2010

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: witajce!   LS-? jak to jest? Icon_minitimeCzw Sie 19, 2010 9:24 pm

czy są wśród nas, tegoroczni studenci 1szego roku lingwistyki??
jeśli tak, to wypadałoby się zapoznać jeszcze przed rozpoczęciem roku Smile)
co wy na to??
Powrót do góry Go down
cgzybg4




Liczba postów : 3
Registration date : 19/08/2010

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Historia kultury i literatury.   LS-? jak to jest? Icon_minitimeCzw Sie 19, 2010 10:06 pm

Może jakaś życzliwa dusza podpowie jak zdać ten egzamin,do którego podchodzę (nie powiem) który raz;/
Powrót do góry Go down
OlaKa




Liczba postów : 2
Registration date : 11/06/2010

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Re: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitimeCzw Sie 19, 2010 11:51 pm

Witam witam:) myślę że to całkiem dobry pomysł i dobrze by było gdyby nie pozostał tylko pomysłem;)Niestety na adapciak się nie wybieram dlatego jestem jak najbardziej za. Pozdrawiam i mam nadzieję że do zobaczenia przed 1 października!
Powrót do góry Go down
anthological




Liczba postów : 1
Registration date : 01/09/2010

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Re: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitimeSro Wrz 01, 2010 12:23 pm

cześć. też jestem za pomysłem spotkania się jeszcze przed październikiem Smile)
Powrót do góry Go down
Aneta




Liczba postów : 1
Age : 32
Registration date : 05/09/2010

LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Re: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitimeNie Wrz 05, 2010 11:48 pm

witam,witam.Smile
rooowzniez jestem zaaa spotkaniem:) Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





LS-? jak to jest? Empty
PisanieTemat: Re: LS-? jak to jest?   LS-? jak to jest? Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
LS-? jak to jest?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» jaka jest WSE 2007

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Jeszcze bardziej nieformalne forum WSE :: Lingwistyka-
Skocz do: